10 June 2020

مروری دیگر بر خرمای زاهدی

خرمای زاهدی در بوشهر

یکی از خرماهای صادراتی ایران خرما زاهدی است که با نام قصب معروف است. فیبری که در خرما وجود دارد سبب جلوگیری از سرطان سیستم گوارش خواهد شد و با خوردن روزانه خرما به ‌اندازه مناسب دفع بهتری نیز خواهید داشت. خرما زاهدی تخم‌مرغی یا بیضی شکل است و در انواع نیمه‌خشک و خارک قرار می‌گیرد. با خوردن خرما می‌توانید کلسترول بد خون را کاهش دهید و به درمان یبوست، افزایش سطح انرژی و سلامت استخوان‌هایتان کمک بزرگی کنید. پتاسیم موجود در خرما زاهدی برای از بین بردن خستگی و درد عضلات مخصوصاً زمان‌هایی که تمرین‌های سخت ورزشی انجام می‌دهید بسیار مفید است. کالری این خرما بسیار کم است و کلسیم خرما زاهدی بسیار بالا بوده و با مصرف آن استخوان‌های شما سلامتی کاملی خواهند داشت. رنگ این خرما قهوه‌ای روشن یا قهوه‌ای شکلاتی است. از خواص مصرف روزانه خرما حتماً مطلع هستید و برای یادآوری باید بگوییم خرما سرشار از آنتی‌اکسیدان و فیبر بوده و مصرف روزانه آن البته به ‌اندازه برای بدن تمام افراد با هر سن و سالی لازم و مفید است.

خواص پزشکی خرمای زاهدی

خرمای زاهدی، خرمایی پر خاصیت و مقوی است که در زیر به بعضی از خواص آن اشاره شده است:

  • این خرما سرشار از آهن است و برای پیشگیری از کم خونی و همچنین برای افرادی که دچار کم خونی هستند بسیار مفید است.
  • فیبر موجود در خرمای زاهدی بسیار قابل توجه است و به همین علت استفاده از آن برای افرادی که دچار مشکلات گوارشی هستند توصیه می شود.
  • این خرما از آن جهت که حاوی منگنز است برای اعصاب بسیار مفید است.
  • کلسیم موجود در خرمای زاهدی ماده ای مفید برای استخوان هاست.

قیمت خرمای زاهدی

قیمت خرمای زاهدی بر اساس کیفیت آن تعیین می شود و عواملی مانند رنگ، میزان رطوبت و سایز خرما در تعیین قیمت خرما زاهدی تاثیرگذار است.

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.