واردات خرما از کشور اسرائیل

31 December 2016

واردات خرما از کشور اسرائیل

به گزارش کارگرآنلاین، ولی داداشی درباره واردات خرمای آلوده از اسرائیل بیان کرد: کمیسیون اصل ۹۰ مرجع رسیدگی به شکایات است و شکایت‌ها درباره موارد مختلف برای بررسی در این کمیسیون ابتدا به کمیته اقتصادی رفته و بعد بررسی می‌شود.

وی درباره زمان و چگونگی ورود کمیسیون اصل نود به پرونده واردات خرما از اسرائیل گفت: اگر رئیس مجلس پرونده‌ای را در این باره به ما اعاده دهند و یا شکایتی از سوی افراد و دستگاه‌ها به ما بشود و یا افکار عمومی به این مسئله واکنش نشان دهند، قطعا به این مسئله ورود خواهیم کرد.

این عضو کمیسیون اصل نود افزود: واردات خرما از سرزمین های اشغالی بسیار تعجب برانگیز است و کسانی که این کار را کرده اند حتما باید محاکمه شوند.

نماینده آستارا در مجلس افزود: ما درایران تولید خرما می‌کنیم و اگر هم نداشته باشیم چرا باید از رژیمی مانند اسرائیل خرما وارد کنیم؟ کشورهای تولید کننده خرما زیاد هستند و ما می‌توانستیم از این کشور‌ها واردات داشته باشیم.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس گفت: افراد درگیر در واردات خرما از اسرائیل چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی مقصر هستند و باید محاکمه شوند و نهادهای امنیتی باید به این مسئله ورود کنند تا پشت پرده این قضیه به درستی مشخص شود.

داداشی تصریح کرد: افراد در گیر در واردات خرما از اسرائیل چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی مقصر هستند و باید محاکمه شوند و نهادهای امنیتی باید به این مسئله ورود کنند تا پشت پرده این قضیه به درستی مشخص شود.

پیشتر فرهاد تجری نائب رئیس کمیسیون اصل نو مجلس شورای اسلامی به خبرنگار میزان گفته بود: اگر دستگاهی درباره واردات خرما از اسرائیل قصور کرده و نقشی در این ماجرا داشته باشد، درصورت تسلیم شکایات به کمیسیون اصل نود به این موضوع ورود کرده و راجع به آن تصمیم گیری می‌کنیم.

حدود یک سال قبل چند محموله خرما در منطقه آزاد تجاری شهرستان ماکو توقیف شد که بررسی‌های اولیه نشان می‌داد این محموله محصول رژیم غاصب صهیونیستی است. از آنجایی که هرگونه معامله تجاری با رژیم اشغالگر قدس ممنوع است در این زمینه پرونده قضایی تشکیل و بررسی موضوع در دستور کار دادسرای مرکز استان آذربایجان غربی قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در این باره گفته بود پس از انجام تحقیقات محرز شد که این خرماها محصول رژیم اشغالگر قدس است و مطابق با قانون منع ورود کالاهای متعلق به رژیم اشغالگر قدس، نهایتا روند رسیدگی به پرونده ادامه پیدا کرد و این محموله ضبط شد.

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.